Tel & Çit Sistemleri

TEL ÇİT SİSTEMLERİ

Tel çit sistemleri sınırları belli olan bir bölge esas alınarak, o sınırlar içerisinde bulunan başka bir alanla çakışma yaşama gibi bir durumun yasaklanmak istenmektedir. Bu amaçla bir bölge ile sınır tanımlamak ya da o bölgeyi korunmak, bölgenin kendisine ait bir araziye sahip olduğunu gösterebilmek için kullanılmakta olan çevreleme sistemlerine tel çit sistemleri isimi verilmektedir. Tel çitler genel olarak güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Çünkü korunma içgüdüsü insan yaşamının esasında bulunmaktadır. Son zamanlarda rakamı oldukça çoğalış gösteren hırsızlık gibi kabahatler suratından bir hayli müessese ve kuruluş, bu müessese ve kuruluşlarda bulunmakta olan çalışanlar kendilerini güvende sezmemektedirler. Bu surattan bulundukları mekânda yeteri derecede güvenlik önlemi alındığından emin olmak istemektedirler. Bu endişeyi en aza indirmenin net çözümlerinden bir tanesi de tel çit çevreleme sistemidir. Tel çit sistemleri korunma ve güvenlik amaçlı uygulanmakta olup çevreleme sistemleri içerisinde en çok istenilen ve memnun kalınan cinslerden birisidir.

Korunma ve güvenlik haricinde çevreleme sistemlerinde en çok önem verilen detaylardan bir diğeri de estetik görünüm ve uygulanan çevreleme sisteminin göze hitap etme gidişatını sağlayabilmesidir. Burada tel çit çevreleme sistemlerinin yapısı ehemmiyetlidir. Tel çit sistemleri simetrik yapılardır. Simetrik yapıların göze hitap edebilme ve estetik zevk uyandırabilme ile alakalı en minik bir problemi yoktur. Tel çit çevreleme sistemlerinde bu uygulamayı yaptıracak olan müessese, kuruluş ya da bu bireyin kendi hanesi için yaptırabileceği bir sistem de olabileceği için bunu yaptırmak isteyen bireyler onlara sunulan alternatifler arasından nasıl bir tasarım istediklerini tanımlayabilmektedirler. Bu surattan estetik ile alakalı da gelişi güzel bir problem yaşanmamaktadır. Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Niğde, Kayseri, Gaziantep, Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz.  AKMUT TEL ÇİT SİSTEMLERİ

TEL ÖRGÜ, TEL ÖRME SİSTEMLERİ

Arsa, konut, arazi, özel alanları çevirmek için uzun senelerdir dünya çapında kullanılan birinci sıradaki çözümdür. Uzun vakit bir hayli hava şartına sabredebilen galvanizli tellerin örülmesi ile üretilir.

İsteğe göre galvaniz yada pvc kaplı olarak kurulumladığımız tel örgünün sağlamlığı kuşku götürmez. isteğe veya zorunluluğa göre her 3 metrede bir veya ne gerekiyorsa aralıklarla beton veya demir direklere bağlanır. Sağlamlık açısından kesinlikle direk diplerine beton atılarak iletişim noktaları güçlendirilir. Öte yandan her 35-40 metre arasına çift taraflı payanda atılır ki sağlamlığı ve yıkılmazlığı sağlansın. Son olarak ise çit yüksekliğine birkaç gizeme gergi teli çekilir.

Galeri

İletişim

Türkiye'nin her yerine profesyonel kadromuzla anahtar teslim bütün tel çit uygulama ve montaj işlerinizde hizmetinizdeyiz.

0536 253 04 98

0533 309 22 23

0322 428 63 62